Borsa Haberleri

BlackRock 600 Kişiyi İşten Çıkaracak

January 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
BlackRock 600 Kişiyi İşten Çıkaracak

Yatırım yönetimi devi BlackRock (BLK) yöneticilerin “hızla değişen” bir ekonomik ortam ve müşteri taleplerindeki değişimler olarak tanımladığı bir görünümde, personelinin yaklaşık 3%’ünü veya 600 çalışanını işten çıkarmayı planladığını açıkladı.

Çalışanlara gönderilen bir notta CEO Larry Fink ve Başkan Rob Capito, söz konusu işten çıkarma planlarına rağmen “ana büyüme alanlarını desteklemek için personel eklemeye ve yetenekler geliştirmeye devam ederken” şirketin iş gücünün yıl sonuna kadar daha büyük olmasını beklediklerini söyledi.

Ayrıca, daha fazla müşterinin portföylerini konsolide etmek için BlackRock’a yöneldiğini ve faiz oranlarının düşmesiyle müşterilerin “yeniden risk pozisyonuna girdiklerini” eklediler.

Konuyla ilgili bilgisi olan bir kaynağa göre, BlackRock’ta hiçbir takım bu işten çıkarma turuna odaklanmıyordu. Kesintiler, yaklaşık bir yıl önce Blackrock’un personelin 3%’ünden azını işten çıkaracağını söylediği önceki işten çıkarma turunun ardından geldi. Şirketin şu an yaklaşık 20 bin çalışanı var.

BlackRock 600 Kişiyi İşten Çıkaracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch