Borsa Haberleri

BlackRock, 600 Çalışanını İşten Çıkarmayı Planlıyor

January 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
BlackRock, 600 Çalışanını İşten Çıkarmayı Planlıyor

Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan BlackRock (BLK), önümüzdeki günlerde küresel işgücünün yaklaşık 3%’ünü oluşturan 600 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

Fox Business’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre; BlackRock’ın yönetim altındaki varlıklarda agresif bir şekilde büyümesinin ve işini bir üst noktaya çıkarmak istemesinin işten çıkarmaların olası nedenleri olarak gösteriliyor.

Bu hafta bilançosunu açıklamaya hazırlanan BlackRock tarafından bu işten çıkarmalar hakkında bir açıklama henüz yapılmadı. Açıklanacak bilançoya yönelik analistler, kârın geçen yılın aynı dönemine göre 2,46% düşüşle hisse başına 8,71 dolara gerileyeceğini öngörüyor.

BlackRock, 600 Çalışanını İşten Çıkarmayı Planlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: New York Post