Borsa İstanbul

Bizim Toptan: Yeni Yapılanmayla EDT Sektöründe Açık Ara Lideriz

January 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bizim Toptan: Yeni Yapılanmayla EDT Sektöründe Açık Ara Lideriz

Bizim Toptan (BIZIM), bağlı bulunduğu Yıldız Holding’in Ev Dışı Tüketim sektöründeki şirketi g2m ile güçlerini devraldı.

Yıldız Holding’in 90%’ına sahip olduğu g2m hisselerinin tamamını hisse karşılığında devralan Bizim Toptan, bu işlemle ödenmiş sermayesini 60 milyon TL’den 80 milyon 476 bin TL’ye yükseltti.

Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı, g2m’nin bünyelerine katılmasıyla sektördeki konumlarının daha da “güçlendiğini” ifade ederek şöyle konuştu:

“İki şirketin ürün portföyü, müşteri erişimi, depolama, tedarik ve lojistik kabiliyetlerinin birleşmesi ile daha kapsamlı bir faaliyet alanına sahip olduk. Bizim Toptan olarak toptan satış fiyatlarıyla müşterilerimize sunduğumuz gıdadan temizliğe binlerce üründen oluşan portföyümüz, g2m’nin özel markalı ürünleri ve distribütörlük hakkına sahip olduğu ulusal ve uluslararası markaların eklenmesiyle daha da genişledi. Çok kanallı satış ağımıza g2m’nin depo, dağıtım ve profesyonel EDT (Ev dışı tüketim) tecrübesi de eklendi. Yeni yapılanmayla birlikte ülkemizde EDT sektöründe açık ara lider konumda yer alıyoruz.”

Bizim Toptan: Yeni Yapılanmayla EDT Sektöründe Açık Ara Lideriz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks