Borsa Haberleri

Bitcoin’deki Yükseliş Morgan Stanley’nin de İlgisini Çekti

February 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin’deki Yükseliş Morgan Stanley’nin de İlgisini Çekti

Bitcoin’in son günlerdeki olağanüstü fiyat hareketleri kripto para birimleri piyasası genelinde büyük bir heyecan yarattı. Görünüşe göre, Morgan Stanley (MS) de bu pastadan bir dilim almak istiyor. 

Bitcoin, son aylarda kademeli olarak yükselişini sürdürerek nisan ayındaki yarılanmaya haftalar kala yeniden rekor tazeledi. Son bir haftada 23% değer kazanan Bitcoin, TSİ 18.30’da 63 bin 200 dolara yükselerek piyasa değerini 1,2 trilyon dolara taşıdı. 

Kripto paraların belirleyicisinin bu hareketi, yarılanma heyecanının yanı sıra Fed’den para politikasında gevşeme beklentileri ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para birimine yatırımı daha geniş bir kitleye açan spot Borsa Yatırım Fonlarını (ETF) onaylamasıyla desteklendi. 

Şimdiyse konuyla ilgili bilgisi olan iki kaynağa göre, Wall Street devi Morgan Stanley spot Bitcoin ETF ürünlerini aracılık platformuna eklemek için durum tespiti yapıyor.

Kaynaklardan biri, ABD’nin en büyük broker platformları arasında yer alan Morgan Stanley’nin bu kararının SEC’nin onayından bu yana değerlendirildiğini söyledi. 

Bu ürünlere hâlihazırda milyarlarca dolar yatırım yapılmış olsa da, Bitcoin ETF’leri büyük kayıtlı yatırım danışmanı (RIA) ağları ve Merrill Lynch, Morgan Stanley, Wells Fargo (WFC) gibi firmalara bağlı olan broker platformları tarafından sunulana kadar yatırım kapıları açılmayabilir. 

Şu anda ABD’de işlem gören 10 spot Bitcoin ETF’i var. Bu ETF’ler arasında Grayscale’in GBTC’si, BlackRock’ın (BLK) IBIT’si ve Fidelity’nin FBTC’si en fazla varlığa sahip olanlar arasında gösteriliyor. 

Bitcoin’deki Yükseliş Morgan Stanley’nin de İlgisini Çekti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CoinDesk