Borsa Haberleri

Bitcoin’de Balina Alarmı: 45 Bin Doları Aştı!

February 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin’de Balina Alarmı: 45 Bin Doları Aştı!

Geçtiğimiz yılın sonundan bu yana borsa yatırım fonu (ETF) başvurularıyla gündeme gelen Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen onayların ardından kısa bir satış dalgası yaşasa da görünüşe göre hâlâ gücünü koruyor. 

Bitfinex analistleri bu hafta başında, madenciler tarafından artan satışların Bitcoin fiyatlarının son zamanlarda baskı altında kalmasının bir nedeni olabileceğine dikkat çekti. 

Ancak Bitcoin, TSİ 17.00’de son 24 saatte 4%’ün üzerinde artarak 45.100 dolara yükseldi. Bitcoin’deki bu hareket diğer kripto para birimlerine de olumlu yansıdı ve piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ether de 2,38% artışla 2.342 dolara ulaştı. 

Öte yandan kripto para analisti Ali Martinez, X platformunda yaptığı bir paylaşımda Bitcoin balinaları olarak adlandırılan büyük yatırımcıların varlık birikimlerini artırdığını belirtti. 

Glassnode verilerine atıfta bulunan Martinez, kabaca 44 milyon dolar değerinde 1.000’den fazla token tutan Bitcoin cüzdanlarının sayısının 73 ile son ayların en yüksek seviyesine çıktığını söyledi.

Bitcoin’deki söz konusu hareket, kripto para birimleriyle yakın korelasyonlu madencilik hisselerine de olumlu yansıdı. Coinbase (COIN), Marathon Digital (MARA), Riot Blockchain (RIOT) ve MicroStrategy (MSTR) gibi şirket hisseleri, bugün piyasa öncesinde değer kazandı. 

Bitcoin’de Balina Alarmı: 45 Bin Doları Aştı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Coindesk