Borsa Haberleri

Bitcoin’de 71 Bin Dolarla ATH Geldi: İngiltere de Benimsiyor

Mart 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin’de 71 Bin Dolarla ATH Geldi: İngiltere de Benimsiyor

Bitcoin’de son aylarda borsa yatırım fonları (ETF) ve yarılanma beklentileriyle görülen güçlü ralli, en değerli kripto para biriminin yeni rekorunu kırmasıyla sonuçlandı. Bu rallide Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesine yol açan ana etken de İngiltere’den gelen güzel haberler oldu. 

Toplam 1,4 trilyon dolarlık piyasa değeriyle piyasanın en değerli kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte 3% yükselerek 71 bin 687 dolara yükseldi. Bitcoin’deki bu hareket altcoinlere ve kripto paralarla ilişkili hisselere de olumlu yansıdı: Bitcoin’in ardından ikinci en büyük para birimi Ether 4 bin dolar seviyesinin üzerine yükseldi. 

Haber bülteni hizmeti LondonCryptoClub’ın kurucuları, bu fiyat artışını Londra Borsası’nın Bitcoin ve Ether borsa yatırım senetleri (ETN’ler) için başvuruları kabul etme kararına bağlıyor. 

Bültende, “Asya likit olmayan bir piyasada alım yaparken, Londra Borsası’nın BTC ve ETH ETN’leri için başvuru alacağını duyurmasıyla birlikte olumlu haberler gelmeye devam ediyor. BTC ETF’lerinden gelen güçlü arz-talep dinamiği de hız kesmeden devam ediyor.” diyor. 

Ayrıca ABD faiz oranları ve doların zirveye ulaştığı ve düşüşe geçtiği görüldüğünden, ters bir rüzgar olan makro ortamın şimdi bir destek rüzgarı haline geldiğini belirten bülten, kilit direnç seviyelerine yaklaştıkça, “kısa vadeli spekülatif yatırımcıların bir zirve aramaya çalıştığını” da ekliyor.

İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi, kurumsal yatırımcılara kripto varlık destekli borsa yatırım senetleri oluşturmaları için kapıları açtı. Londra Menkul Kıymetler Borsası daha sonra bu yılın ikinci çeyreğinde Bitcoin ve Ether ETN’leri için de başvuruları kabul edeceğini doğruladı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CoinDesk, Coinmarketcap