Kripto Para Haberleri

Bitcoin Yeniden 1 Trilyon Piyasa Değerine Ulaştı

Bitcoin Yeniden 1 Trilyon Piyasa Değerine Ulaştı
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz yılın sonlarından bu yana yatırımcılardaki çeşitli katalizör umutlarından beslenerek yükselen Bitcoin, son üç yılın ardından bir kez daha 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı. 

Bitcoin, TSİ 18.30’da son 24 saatte 6%’nın üzerinde yükselerek 51.800 dolar seviyelerinden işlem gördü. Böylece kripto para birimlerinin belirleyicisi, Aralık 2021’den bu yana ilk kez 51 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. 

Uzun süredir korunan boğa piyasası ve spot Bitcoin ile beslenen artan yatırımcı duyarlılığının etkisi, hem bireysel hem de kurumsal düzeyde Bitcoin yatırımlarında bir artışa yol açarak Bitcoin’in son zamanlardaki ivmesini destekledi. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF) onaylaması beklentisiyle Bitcoin, 2023’te 150%’nin üzerinde bir ralli yaptı. 

Ancak ETF onaylarının ardından Bitcoin fiyatı hafif bir geri çekilme gördü. Yatırımcılar şimdi, Bitcoin kodunda yazılı olan ve her dört yılda bir Bitcoin arzını azaltan bir olay olarak nisan ayında gerçekleşmesi planlanan “yarılanma” beklentisine kapıldı.

Yarılanma gerçekleştiğinde, Bitcoin madencilerine verilen ödüller yarıya indiriliyor ve bu da kripto para biriminin piyasadaki hacmini azaltıyor. Tarihsel olarak, yarılanmayı takip eden aylarda Bitcoin de yükseliş eğilimi gösterdi.

Bitcoin’in 69 bin dolarlık son rekor seviyesi, 11 Mayıs 2020’deki yarılanmadan 18 ay sonra, Kasım 2021’de görüldü. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CoinTelegraph