Kripto Para Haberleri

Bitcoin, Ralliden Önce 36 Bin Doları Görebilir – QCP Capital

December 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin, Ralliden Önce 36 Bin Doları Görebilir – QCP Capital

Singapur merkezli QCP Capital, ocak ayında merakla beklenen Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) tahmin edilen talebi görmeyebileceğini ve bu durumun kripto para birimlerinin belirleyicisinde bir satış dalgasına yol açabileceğini düşünüyor. 

QCP Capital, “Bitcoin spot ETF talebinin başlangıçta piyasa beklentilerinin altında kalması oldukça muhtemel. Bitcoin’in üst direnç sınırının 45 bin ile 48,5 bin dolar aralığında olmasını ve ralli devam etmeden önce 36 bin dolar seviyelerine gerileyebileceğini düşünüyoruz.” diyor. 

Analistlere göre bu durum da yatırımcı odağını Ether’e kaydırabilir. QCP, Bitcoin’deki fiyat değişimiyle Ether’in potansiyel bir ikincil yatırım seçeneği olarak görüldüğünü ve yaklaşan bir Ethereum spot ETF’ine olan spekülatif ilginin, ETF’in gerçek lansmanından önce bile Ether fiyatlarını yükseltebileceğini belirtiyor:

Ether de burada ilginç bir yatırım olabilir. Bu tür bir heyecan, garantili olsun veya olmasın ETH fiyatında spekülatif bir artış yaratabilir.

Geçtiğimiz günlerde BlackRock (BLK) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na sunduğu Bitcoin ETF başvurusunu güncellemiş revize edilen teklifte BlackRock ETF’nin, SEC’in de desteklediği nakit ödeme mekanizmalarına sahip olacağı belirtilmişti.

Söz konusu gelişmelere rağmen 549,4 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip Bitcoin, TSİ 13.00’te son 24 saatte 0,02% artışla 43.645 dolar seviyesinden işlem gördü. Bitcoin’in yanı sıra piyasa değeri bakımından en büyük ilk 10 kripto para biriminin performansları ise şöyle:

  • Ether 5,40% artışla 2.328 dolardan,
  • Tether USDt 0,02% artışla 1 dolardan,
  • BNB 7,58% artışla 268,88 dolardan,
  • Solana 16,33% artışla 91,49 dolardan,
  • XRP 1,21% artışla 0,62 dolardan, 
  • USDC yatay seyrederek 1 dolardan,
  • Cardano 1,43% artışla 0,61 dolardan,
  • Avalanche 4,66% düşüşle 43,88 dolardan ve 
  • Dogecoin 0,81% artışla 0,09 dolardan işlem gördü. 

Bitcoin, Ralliden Önce 36 Bin Doları Görebilir - QCP Capital

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CoinDesk, CoinMarketCap