Borsa Haberleri

Bitcoin Madencilik Hisseleri Neden Yükseliyor?

Bitcoin Madencilik Hisseleri Neden Yükseliyor?
Google News Icon Takip Et

Kripto para birimleriyle ilişkili başta kripto madencilik hisseleri, haftanın ilk işlem gününe artışa başladı. Peki neden?

Bu yıl önce Bitcoin, sonra Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF) onayı, ayrıca Bitcoin yarılanması olaylarından bu yana bir süredir yatay seyreden kripto para birimleri yeniden hareketleniyor. 

Toplam 1,2 trilyon dolarlık piyasa değeriyle kripto para birimlerinin belirleyicisi konumundaki Bitcoin, gün içinde 61 bin dolardan 63 bin dolara tırmandıktan sonra, son 24 saatte 2%’nin üzerinde yükselerek TSİ 17.20’de 62 bin 700 dolar civarında seyretti. Ethereum da aynı aralıkta 4% yükselişle 3 bin 452 dolardan işlem gördü. 

Bitcoin’de son bir haftanın ardından görülen bu yükseliş eğilimi, kripto para madencilerine de olumlu yansıdı: Cipher Mining (CIFR) 5%,  Bit Digital (BTBT) 4%, Marathon Digital (MARA) 4%, Riot Blockchain (RIOT) 3%, CleanSpark (CLSK) 2% ve Coinbase (COIN) 1% değer kazandı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Coinmarketcap