Borsa Haberleri

Bitcoin Kritik Bölgenin Altında Kaldı!

December 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin Kritik Bölgenin Altında Kaldı!

Bitcoin, sürüncemede kalan riskten kaçış eğiliminin ardından yavaş yavaş toparlanma belirtileri göstermeye başlayan ABD hisse senetlerinin gerisinde kaldı.

● Enflasyonun zirve noktasına ulaşmış olabileceğine ilişkin haberlerin ve FED Başkanı Jerome Powell’dan gelen faiz artırımlarındaki hızın gelecek haftaki toplantıdan itibaren yavaşlayabileceğine yönelik yorumların etkisiyle, yatırımcıların Bitcoin’e (BTC-USD) değil risk varlıklarına dönüş yaptığı görülüyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Yerel kripto FTX token’ı (FTT-USD) ivmeli bir şekilde hareket eden sorunlu FTX borsasının çökmesi, kripto alanındaki duyarlılığa çok daha fazla zarar verse de genellikle ABD piyasalarını izleyen en iyi kripto para olan Bitcoin bu eğilime karşı direniyor.

● Kripto kuruluşu Matrixport’un araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, “FTX içeriden patlamamış olsaydı, Bitcoin şu an 17,2 bin dolar (veya +69%) yerine 29 bin dolardan işlem görüyor olabilirdi. Fakat destekleyici bir makro zemin sağlanırsa 2023’te bu seviyelere ulaşılabilir.” dedi.

● Thielen, “zayıflayan Amerikan Doları’nın kripto fiyatlarını destekleyeceğini ve düşen enflasyon beklentileriyle birlikte makronun risk varlıkları ve kripto için bir kuyruk rüzgarı olacağını” düşünüyor.

Bitcoin Kritik Bölgenin Altında Kaldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha