Kripto Para Haberleri

Bitcoin ETF’lerine 16 Gün Üst Üste Net Giriş

June 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin ETF’lerine 16 Gün Üst Üste Net Giriş

ABD spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF), 16 gün üst üste net pozitif giriş görmesinin yanı sıra, 4 Haziran’da 886,75 milyon dolar değerinde fon çekerek ETF’lerin listelenmesinden bu yana en yüksek ikinci günlük net girişini kaydetti. 

Spot Bitcoin ETF’leri, 12 Mart’ta 1,05 milyar dolarla en yüksek günlük girişi kaydetmişti. ETF’lere bugüne kadarki kümülatif toplam net giriş 14,85 milyar dolar oldu. 

Dün kaydedilen net girişlerde en büyük miktarı, 379 milyon dolar ile Fidelity’nin FBTC’si gördü geldi. SoSoValue verilerine göre BlackRock’ın IBIT’i 274 milyon dolarlık net girişle onu takip etti. 

Ark Invest ve 21Shares’in ARKB’si 139 milyon dolarlık giriş gördü ve Bitwise’ın BITB’si de 61 milyon dolar değerinde giriş kaydetti. Grayscale’in GBTC’si, dönüşümünden bu yana üçüncü en büyük net girişi olan 28 milyon dolar çekti. VanEck ve Valkyrie’nin ETF’leri de tek haneli net girişler yaptı.

Öte yandan Bitcoin’in değeri de son dönemlerde yaşadığı düşüş eğilimini tersine çevirerek son 24 saatte 3%’e yakın yükseldi ve TSİ 16:15’te 71 bin dolar civarında işlem gördü. 

Bitcoin ETF’lerine 16 Gün Üst Üste Net Giriş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Block