Kripto Para Haberleri

Bitcoin Bu Seneki Yükselişiyle Hem Hisseleri Hem de Altını Yendi!

March 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin Bu Seneki Yükselişiyle Hem Hisseleri Hem de Altını Yendi!

Kripto odaklı büyük bankaların çöküşüne rağmen bu yıl 50% yükselen Bitcoin, önemli borsa endekslerini ve emtiaları geride bıraktı.

● 1 Ocak günü Bitcoin 16.500 dolardan işlem görüyordu. Çarşamba gününe baktığımızda ise, pazar günü başlayan ralli sayesinde 25.000 dolar civarında gezinen bir Bitcoin görüyoruz.

● Kripto sektörüne kredi sağlayan en büyük bankalar arasında yer alan Silvergate Capital ve Signature Bank’ın iflası göz önüne alındığında, kaydedilen son yükseliş biraz sürpriz oldu.

● Sektörün içinde yer alanlar, FED’in faiz artırma temposunu düşüreceğine dair öngörünün Bitcoin’e yaradığını ifade ediyor.

● Bitcoin bu yıl 50%’lik bir ralli gerçekleştirdi. Buna karşılık, geçmişte Bitcoin ile yakından ilişkili olan teknoloji ağırlıklı NASDAQ endeksi yılın başından bugüne 12% yükseldi.

● Borsaların çalkantılı olduğu dönemlerde yatırımcıların akın ettiği varlıklardan biri olarak nitelendirilen altın ise bu yıl 3% civarında değer kazandı.

Bitcoin Bu Seneki Yükselişiyle Hem Hisseleri Hem de Altını Yendi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC