Borsa Haberleri

Bitcoin 1,5 Yılın Zirvesini Gördü, Madencilik Hisseleri Yükseldi

Aralık 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Bitcoin 1,5 Yılın Zirvesini Gördü, Madencilik Hisseleri Yükseldi

Kripto para birimlerinin belirleyicisi Bitcoin, bugün 38,9 bin dolara yükselerek Mayıs 2022’den bu yana görülen en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoindeki bu yükseliş, kripto para madenciliği hisselerine de olumlu yansıdı. 

Geçtiğimiz hafta Bitcoin, Şükran Günü haftasını yaklaşık 5% artışla kapatırken 38 bin dolar civarında seyrediyordu. Kripto paranın bu haftayı da yaklaşık 3% artışla tamamlaması bekleniyor.

Bitcoin’deki bu yükseliş, geçen hafta Binance’in 4,3 milyar dolarlık anlaşmasını da içeren kripto alanındaki düzenleyicilerin kıskacına rağmen gerçekleşti.

Dijital varlık yatırım fonları da geçen hafta, spot bitcoin borsa yatırım fonunun ABD’de onaylanmasına yönelik beklentilerin artmasıyla bu yılın en büyük miktarı olan 346 milyon dolarlık net giriş gördü.

Bu artışa paralel olarak MicroStrategy (MSTR), Marathon Digital (MARA), Riot Platforms (RIOT), Bakkt Holdings (BKKT) ve HIVE Digital (HIVE) gibi kripto para madencilik şirketlerinin hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti