BIST Şirket Haberleri

BIST 100 Endeksine Dahil Edilecek Hisseler Belli Oldu

BIST 100 Endeksine Dahil Edilecek Hisseler Belli Oldu
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla BIST endekslerinde 2024 yılının üçüncü çeyreği için yapılacak dönemsel güncellemeleri duyurdu.

🤔 Peki, Bu Neden Önemli?

Endeks değişiklikleri, fon giriş-çıkışlarının açıklanan hisselere göre ayarlanması ve yatırımcının eklenen hisselere güven kazanması dolayısıyla önem arz ediyor.

Endekse dahil edilen hisseler, yatırımcıların ilgisini çekerek daha geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından izlenir. Bu da ilgili hisselerde yatırımcı tabanının artmasında etkili olabilir.

Endekslerden çıkarılan hisselerde para çıkışları, eklenen hisselerde ise para girişleri takip edilebilir.

İşte Endekse Eklenen ve Çıkarılan Hisseler 👇

BIST 100 Endeksine Dahil Edilecek Hisseler Belli Oldu

BIST 100 Değişiklikleri

BIST 100 endeksine dahil edilecek hisseler AGHOL, ARDYZ, BINHO, GOLTS, KTLEV, LMKDC, OBAMS, PEKGY, TKNSA ve TMSN olarak sıralanıyor. Buna karşılık, AHGAZ, AKCNS, ALBRK, ANSGR, BIENY, BIOEN, BOBET, GWIND, IPEKE ve SAYAS hisseleri BIST 100 endeksinden çıkarılacak. Ayrıca, AVPGY, ADEL ve KARSN hisseleri BIST 100 için yedek paylar olarak belirlendi.

BIST 30 ve BIST 50 Güncellemeleri

BIST 30 endeksinde yapılan güncelleme ile DOAS hissesi endekse dahil edilirken, ODAS hissesi çıkarıldı. BIST 50 endeksinde ise AEFES, SOKM ve TTRAK hisseleri yeni eklenen paylar olarak duyuruldu; ALFAS, CIMSA ve KOZAA ise endeks dışı bırakıldı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Borsa İstanbul