Borsa Haberleri

Birkenstock, Halka Arzında 9,2 Milyar Dolar Hedefliyor

October 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Birkenstock, Halka Arzında 9,2 Milyar Dolar Hedefliyor

Özel sermaye şirketi L Catterton destekli Alman ayakkabı markası Birkenstock, merakla beklenen ABD halka arzında 9,2 milyar dolar değerleme hedefliyor. Şirket, New York Borsası’nda “BIRK” sembolüyle listelenecek. 

Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruya göre, Birkenstock 44 ile 49 dolar aralığında fiyatlandırılacak en az 32 milyon hisse satmayı öngörüyor.

Halka arz piyasası birkaç yıldır durgun seyrettikten sonra yavaş yavaş canlanmaya başladı ancak bu yıl şimdiye kadar halka arz olan Instacart (CART) ve Arm (ARM) gibi isimlerin ardından şirket performansları karışık seyretti.

Hargreaves Lansdown’dan Susannah Streeter, “Yatırımcı duyarlılığı, özellikle de yüksek faiz oranlarının devam edeceğinin anlaşılmasıyla hâlâ oldukça hassas. Bu nedenle Birkenstock, büyük hedeflerine rağmen tüm tanıtımlardan bağımsız olarak orta veya daha düşük bir fiyat aralığında listelenebilir.” yorumunu yapıyor. 

Birkenstock, Halka Arzında 9,2 Milyar Dolar Hedefliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters