Borsa Haberleri

Biotrend, İngiliz Freepoint ile Ortaklık Protokolü İmzaladı

Biotrend, İngiliz Freepoint ile Ortaklık Protokolü İmzaladı
Google News Icon Takip Et

Biotrend CEO’su Özgür Umut Eroğlu, şirket ve İngiliz Freepoint arasında stratejik ortaklık protokolü imzalandığını açıkladı.

Eroğlu, yaptığı açıklamada söz konusu ortaklık kapsamında 5 yılda 1 milyar dolarlık plastik geri dönüşüm yatırımı planladıklarını ve bunun 230 milyon dolarının bu yıl Aliağa’da gerçekleşeceğini ifade etti.

Aliağa’da bu kapsamda plastik dönüşüm tesisi kurulacağını ifade eden Eroğlu, tesisin 2027 yılında faaliyete geçeceğini de sözlerine ekledi.

Ortaklığın amacının stratejik bir yatırım şirketi kurmak olduğunu ifade eden Eroğlu, şirketin Türkiye, Balkanlar ve Orta Asya coğrafyalarında faaliyet göstereceğini ve toplam 250 bin ton/yıl kapasiteli plastik ileri dönüşüm yatırımı gerçekleştireceğini ifade etti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT