Borsa İstanbul

Biotrend (BIOEN), Honeywell UOP Limited İle Sözleşme İmzaladı

January 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Biotrend (BIOEN), Honeywell UOP Limited İle Sözleşme İmzaladı

Biotrend Çevre ve Enerji (BIOEN), bağlı ortaklığı Biotrend İleri Dönüşüm ve Yenilenebilir Enerji ile Honeywell International Inc.’in grup şirketlerinden olan UOP Limited’la arasında sözleşme imzaladı.

İki şirket arasında imzalanan anlaşma “kimyasal ileri dönüşüm” projesi kapsamında; Lisans, Garanti ve Ana Ekipman Tedarik sözleşmesini içeriyor.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada Biotrend bağlı ortaklığının İzmir’de gerçekleştireceği piroliz yağı üretim tesisi için proje bazlı devlet desteği yardımı ve teşvik aldığı da açıklandı.

Açıklamaya göre ayrıca projenin yapılandırılmasına ilişkin Mühendislik, tedarik ve kurulum (EPC) şartları ile bakım onarım hizmetlerine ilişkin daha önce imzalanan protokollerin devamı için esas olan nihai sözleşmenin, Honeywell UOP Limited ve Biotrend arasında akdedildiği ifade edildi.

Hissesi Tavan Seviyede

BIOEN hissesi bugün 9,96% artış ve 18,66 lirayla tavan seviyeden işlem görüyor.

Biotrend (BIOEN), Honeywell UOP Limited İle Sözleşme İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP