Borsa Haberleri

BioNTech Bilançosu Beklentileri Aştı, Hisse 4,3% Yükseldi

May 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
BioNTech Bilançosu Beklentileri Aştı, Hisse 4,3% Yükseldi

Hâlihazırda çalkantılı geçen pandemi döneminin kurtarıcı aşılarından birini geliştiren ancak yine de düz dünyacıların argümanlarına benzer çılgın iddialarla karşı karşıya kalan BioNTech (BNTX) 2023’e iyi başladı. 

Birinci çeyrek bilançosunu açıklayan Alman ilaç şirketi, Pfizer (PFE) ile ortak geliştirdikleri COVID-19 aşısına yönelik az taleple gelirlerinde düşüş görse de beklentileri aştı. 

BioNTech yılın ilk çeyreğinde 502,2 milyon avro (554,2 milyon dolar) veya 1,35 (1,49 dolar) avro beklentinin üzerinde, hisse başına 2,05 (2,26 dolar) avro net kâr elde etti. Şirketin geçen yılın aynı dönemindeki kârı 3.699 milyar avro (4 milyar dolar) olarak gerçekleşmişti. 

Bu dönemde gelirleri 1,277 milyar avroya (1,409 milyar dolar) gerileyen şirket, 2023’ün geri kalanında COVID aşısından 5 milyar avro (5,5 milyar dolar) gelir elde etmeyi beklediğini açıkladı. 

Bilanço açıklamasının ardından BioNTech hissesi, açılış öncesinde 4,3% yükseldi. 

BioNTech Bilançosu Beklentileri Aştı, Hisse 4,3% Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch