Borsa Haberleri

BioNTech, 2025’te Yeniden Gelir Büyümesine Ulaşacak

January 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
BioNTech, 2025’te Yeniden Gelir Büyümesine Ulaşacak

BioNTech (BNTX), COVID-19 aşıları segmentinde süregelen düşüşün dibe vuracağı 2025 yılında, gelir artışına geri dönmeyi beklediğini ve bundan sonra onkoloji işini büyütmek için yatırımlar yapacağını açıkladı.

COVID aşıları kapsamında Pfizer (PFE) ile birlikte çalışan Alman biyoteknoloji şirketi, 2023 için hedeflediği yaklaşık 4 milyar ile 5 milyar Euro’luk gelir öngörüsünün de altında, 2024’te yaklaşık 3 milyar Euro (3,28 milyar dolar) gelir elde edeceğini tahmin ediyor. 

San Francisco’da düzenlenen JPMorgan Sağlık Konferansı’nda yapılacak bir sunumun slaytlarına göre, şirketin 2025 tahminine pandemi sırasında devlet destekli programlardan ticari pazar modellerine geçişin ortasında aşı fiyatlarının yükselmesi de BioNTech’e destek olacak.

Slaytlar, şirketin COVID’e karşı yerleşik mRNA teknolojisini mevsimsel grip gibi diğer solunum yolu hastalıklarına karşı aşılama ile birleştiren atışların da katalizör olabileceğini gösterdi.

2024 sonuna kadar hedeflenen en az 10 geç aşama kanser ilacı çalışmasına atıfta bulunan BioNTech, 2026’dan itibaren ilk onkoloji ilaçlarını piyasaya sürmeyi planladığını ve onkolojideki geleneksel köklerine yeniden odaklandığını söyledi.

BioNTech CEO’su ve kurucu ortağı Uğur Şahin, “COVID-19 ile mücadelede aşı liderliğimizi sürdürdük ve orta ve geç aşama onkoloji boru hattımızı önemli ölçüde genişlettik.” dedi.

BioNTech, 2025’te Yeniden Gelir Büyümesine Ulaşacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters