Borsa Haberleri

Bionano Genomics Hisseleri Yükseldi

August 12, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bionano Genomics Hisseleri Yükseldi

Yaşam bilimleri şirketi Bionano Genomics (BNGO), optik genom haritalama (OGM) yönteminin bazı genetik hastalıkların analizinde kullanılmasını vurgulayan bir çalışmasını yayınladı. Söz konusu çalışmanın ardından şirketin hisseleri 36% arttı ve sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Springer Link dergi veri tabanında yayınlanan bu çalışmaya göre OGM, DNA tekrarlarının neden olduğu genişleme bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan Southern blot yöntemine alternatif olarak kullanılabilir. Wall Street, verdiği notla Bionano beklentilerinin güçlü bir şekilde arkasında durduğunu gösterdi.

Optik Genom Haritalama, Southern Blot Yöntemine Alternatif Olabilir

Bionano Genomics, optik genom haritalama yöntemine dair bir çalışmayı SpringerLink dergi veri tabanında yayınladı. Bu çalışmada OGM yönteminin DNA tekrarlamasına bağlı bir grup durumu belirten genişleme bozukluğunun tedavisinde daha fazla emek ve zaman isteyen Southern blot’a alternatif olabileceği yer alıyor. Bionano İcra Kurulu Başkanı Erik Holmlin, “Genişleme bozukluğu araştırmalarına OGM’nin de eklenmesi, hastalar için daha hızlı teşhise ve araştırmacılar için daha iyi verilere yol açabileceği konusunda iyimseriz.” dedi.

Yaşam Bilimleri Şirketinin Hisseleri Sekiz Ayın En Yüksek Seviyesini Gördü

Bionano Genomics hisseleri OGM yönteminin genetik hastaların tedavisinde kullanılabileceğini gösteren çalışmasının yayınlanmasının ardından yaklaşık 36% yükseldi. Şirketin sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaşan hisselerinin ardından Wall Street tahminlerinde de pozitif bir görüş hâkim oldu. Wall Street, verdiği üç “Al” notuyla Bionano hisselerinin arkasında güçlü bir şekilde durduğunu gösterdi. 

Bionano Genomics Hisseleri Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı