Borsa Haberleri

BioMarin Hisseleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

November 24, 2022 • 1 dakika okuma süresi
BioMarin Hisseleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

Düzenleyici kurumun aldığı olumlu yöndeki bir kararın etkisiyle, BioMarin Pharmaceutical (BMRN) hisseleri 7% artarak 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin, şirketin ağır  hemofili A tedavisi için geliştirdiği gen terapisi Roctavian ile ilgili bir danışma komitesi toplantısı düzenlemeyi planlamadığı açıklandı.

Çıkan haberlerin ardından BMRN hisseleri 99,74 dolar seviyesine çıkarak gün içi işlemlerde 52 haftanın en yüksek noktasına ulaştı. Daha sonrasında biraz geri çekilen hisse değeri 97,79 dolardan kapanış yaparak günü 6,60 dolar artışla kapattı.

Çarşamba seansındaki yükseliş, hissenin son değer artışı eğilimini devam ettirmiş oldu. Hisse senedi 9 Kasım seansındaki kapanışından bu yana yaklaşık 21% değer kazandı. 2022’ye kadar sürekli yön değiştiren BMRN hisseleri şu an itibarıyla yıl bazında yaklaşık 9% yükselişte.

BioMarin Hisseleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha