Borsa Haberleri

Biogen ve Lilly’nin Alzheimer İlaçlarına Olumlu Not

December 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Biogen ve Lilly’nin Alzheimer İlaçlarına Olumlu Not

Klinik ve Ekonomik İnceleme Enstitüsü (ICER), Biogen (BIIB) ve Eisai tarafından geliştirilen Alzheimer ilacı lecanemab ile Eli Lilly (LLY)’nin geliştirdiği donanemab için olumlu bir değerlendirme yaptı.

● ICER hazırladığı taslak raporda, lecanemab tedavisini “umut verici ancak henüz yetersiz” olarak değerlendirdi. İlacın tedavideki etkilerini daha iyi anlamak için 3. faz sonuçlarını görmeleri gerektiğini kaydeden kurum, donanemab için “yetersiz” şeklinde daha düşük bir not verdi.

● Maliyet etkinliği açısından da değerlendirmeler yapan ICER, lecanemab ilacının yılda 9-21 bin dolar arasında fiyatlandırılması gerektiğini açıkladı. Donamemab fiyatlamasının ise 14,5-46,9 bin dolar arasında olması gerektiği belirtildi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Biogen (BIIB)/Eisai’nin onaylanmış fakat henüz sorunlu olan Alzheimer ilacı Aduhelm (aducanumab)’in liste fiyatı 28,2 bin dolar. Ancak bu ilaç Medicare tarafından yalnızca klinik deneylerde kullanılabiliyor.

● ABD Federal İlaç İdaresi (FDA) lecanemab ile ilgili kararını 6 Ocak 2023’e kadar alacak. Donanemab ilacına ait faz 3 verilerinin 2023 ortalarında gelmesi planlanıyor.

Biogen ve Lilly’nin Alzheimer İlaçlarına Olumlu Not

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha