Apple Haberleri

Bing Varsayılan Arama Motoru Seçeneği Olursa Apple da Kazanır – BofA

April 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bing Varsayılan Arama Motoru Seçeneği Olursa Apple da Kazanır – BofA

Samsung’un elektronik cihazlarındaki varsayılan arama motoru olan Google’ı (GOOG) Microsoft’un (MSFT) Bing’i ile değiştirmeyi düşündüğü haberleri sonrası Bank of America, bu değişimden Apple’ın (AAPL) da kazançlı çıkacağını düşünüyor. 

Apple için “NÖTR” notunu koruyan ve hisseye 12 aylık ortalama 168 dolar hedef fiyat biçen Bank of America analisti Wamsi Mohan, Apple’ın iOS cihazlarında varsayılan arama motorunu Google yapması halinde yaklaşık 20 milyar dolar kazanabileceğini belirtiyor. 

Bing bu işin neresinde? Öte yandan, Mohan’a göre Microsoft’un Bing’i de bu denklemde Google için ciddi bir tehdit oluşturduğundan, Apple’ın Google’a karşı “daha çok müzakere gücü” olabilir. 

Mohan, “Yeniden müzakereler arama başına daha yüksek bir miktarı içerecektir.” diyor. 

Google riski: Ancak Apple’ın varsayılan arama motorunu Bing ile değiştirmesi durumunda bazı riskler ortaya çıkabilir. Google, 90%’lık pazar payıyla hala arama motoru pazarının baskın ismi ve iOS kullanıcıları, Bing yerine Google kullanmaya devam ederse Apple’ın arama hacmi düşebilir. 

Bing Varsayılan Arama Motoru Seçeneği Olursa Apple da Kazanır - BofA

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha