Borsa Haberleri

Bim: Kanada’dan Teklif Gelirse Değerlendiririz

April 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Bim: Kanada’dan Teklif Gelirse Değerlendiririz

Bim Mağazalar (BIMAS) CEO’su Haluk Dortluoğlu, şirketin Kanada’nın süpermarket sektöründe rekabeti artırmak için aralarında Bim’in de olduğu zincir marketleri takibe aldığına yönelik dış basında çıkan haberlere cevap verdi.

Dortluoğlu, şirkete doğrudan ulaşmış bir teklifin olmadığını ancak Kanada hükümetinden teklif gelmesi halinde bunu değerlendireceklerini belirtti. Dortluoğlu, haberi kendilerinin de basından öğrendiklerini ifade ederek şöyle dedi:

“Burada özellikle discount sektöründe faaliyet gösterenler zikredilmiş. Türkiye’den de BİM zikredilmiş. Ama bize doğrudan, resmi şekilde ulaşmış bir davet yok. Anladığımız kadarıyla bu konu Kanada’nın hükümet birimleri içerisindeki bir değerlendirmenin basına sızmış hali”

Söz konusu haber ABD merkezli The Wall Street Journal’da yer almış ve Kanada hükümetinin Türkiye’den Bim’in de aralarında olduğu dünyadaki market zincirlerini radara aldığı ifade edilmişti.

Bim: Kanada'dan Teklif Gelirse Değerlendiririz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi