BIST Şirket Haberleri

Bim, Hisse Geri Alım Programı Başlattı

February 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Bim, Hisse Geri Alım Programı Başlattı

Bim (BIMAS), azami 5 milyon adet nominal hisse için geri alım programı başlattı.

Perakende sektöründe faaliyet gösteren Birleşik Mağazalar A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, geri alım için ayrılacak fonun şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 750 milyon lira olarak belirlendiği belirtildi.

Açıklamaya göre, geri alım programı kararı, hisse fiyatının şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması nedeniyle alındı.

Pay geri alım programının ve program kapsamında yapılacak alımların şirketin ilk Genel Kurul Toplantısında ortakların bilgisine sunulacak.

Bim, Hisse Geri Alım Programı Başlattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu