Borsa Haberleri

Bim (BIMAS), İlk Arazi Üzeri GES Yatırımını Devreye Aldı

January 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Bim (BIMAS), İlk Arazi Üzeri GES Yatırımını Devreye Aldı

Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS), yenilenebilir enerji yatırımları kapsamında ilk arazi üzeri Güneş Enerji Santrali (GES) projesini Uşak Ulubey’de devreye aldı.

BIMAS, daha önce söz konusu yatırımlar kapsamında 16 depo çatısına GES kurulumu gerçekleştirmişti.

Uşak’ta yer alan arazi üzere GES’te yapılacak üretim ile BİM’in Eskişehir, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya ve Bilecik’te bulunan toplam 348 mağazası ile Afyonkarahisar’daki deposunun enerji ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

3 Bin 800 Hanenin Enerji Tüketimine Denk

11 bin 718 güneş paneli bulunan GES’ten elde edilecek üretimin 3 bin 800 hanenin yıllık enerji tüketimine denk olduğu belirtildi.

Ek olarak söz konusu GES ile karbon salımında yılda 6 bin 800 ton azalma sağlanacağı ve bunun 98 bin 700 adet ağaç kazanımına eşit olduğu belirtildi.

Söz konusu proje ile birlikte BİM’in 17 GES projesinin toplam gücü 26 MW’ a ulaştı.

Bim (BIMAS), İlk Arazi Üzeri GES Yatırımını Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks