Temettü Tarihleri ve Temettü Takvimi

Bim 2024’te Ne Kadar Temettü Ödeyecek? BIMAS Temettü Verimi ve Geçmişi

May 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bim 2024’te Ne Kadar Temettü Ödeyecek? BIMAS Temettü Verimi ve Geçmişi

Bim (BIMAS)’in 2024 yılı temettü ödemesi için geri sayım başladı. Gıda perakendeciliği sektöründe faaliyet gösteren şirket, son 5 yılda 8 kez temettü ödemesi yaparak ortalama kârının 73,6%’sını ortaklarıyla paylaşmıştı. Peki Bim bu yıl ne kadar temettü ödemesi yapacak? Detayları içeriğin devamında bulabilirsin.

Bim Temettü Geçmişi

Türkiye’de perakendecilik sektöründe pazar payı en yüksek şirket olan Bim (BIMAS) hissesi son olarak 2023 yılında temettü ödemesi gerçekleştirdi. Şirket 2023’te toplam kârının 37%’sini yatırımcılarıyla paylaştı. Şirket 1,97% verim ile pay başına 4.50 TL temettü ödedi. 

Son 5 temettü ödemesini incelediğimizde en yüksek verime 2021 yılında ulaştı. Şirket 7,36% verim ile pay başına 5.10 TL temettü ödedi. 

Bim 2024’te Ne Kadar Temettü Ödeyecek? YUNSA Temettü Ödemesi Ne Zaman?

Bim KAP’a yaptığı açıklamaya göre 2024’te ortaklarına toplamda hisse başı net 9 TL temettü ödeyecek. Temettü dağıtım tarihleri 17 Temmuz, 2 Ekim, 18 Aralık 2024 olarak belirlenirken son fiyatına göre temettü verimi ise 1,85% oldu.

Bim 2024’te Ne Kadar Temettü Ödeyecek? BIMAS Temettü Verimi ve Geçmişi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP