Borsa Haberleri

Bim, 18. GES Projesini Devreye Aldı

April 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Bim, 18. GES Projesini Devreye Aldı

Bim Mağazalar (BIMAS), 18. Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımını Samsun’da devreye aldı.

Bim’den yapılan açıklamaya göre Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan Bim deposunun çatısına kurulan GES sayesinde, enerji ihtiyacının 100%’ü doğal kaynaklardan sağlanacak. Bu yatırım ile birlikte karbon salımında yılda 417 ton ile 6.220 ağaç kazanımına denk bir azalma elde edilecek.

Söz konusu GES 560 kWp kurulu güce sahip ve şirketin çatı üzerine kurulan 17. projesi. Bu yatırımla birlikte Bim’in çatı ve araziye kurulu toplam GES projesi sayısı 18’e yükseldi. 2020 yılından bu yana GES yatırımlarına devam eden Bim, ilk aşamada 2026 yılına kadar sera gazı yoğunluğunu 2019 yılına kıyasla 20% azaltmayı hedefliyor.

Verilen bilgiye göre proje kapsamında elde edilecek üretimin 239 hanenin yıllık enerji tüketimine denk olduğu bildirildi. Bim, 18 GES Projesi ile karbon salımında yıllık 22.400 ton azalma sağlayacak. BİM’in 18 GES projesinin toplam gücü 27 MW’a ulaştı.

Bim, 18. GES Projesini Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks