Borsa Haberleri

Bill Gross Resesyona Rağmen Annaly Capital ve AGNC Hisseleri Alıyor

December 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bill Gross Resesyona Rağmen Annaly Capital ve AGNC Hisseleri Alıyor

Ünlü tahvil yatırımcısı Bill Gross salı günü CNBC’ye verdiği bir telefon röportajında, “Ekonomi kesinlikle yavaşlıyor ve nihayetinde bir resesyona giriyoruz. Faiz oranları bu şekilde yükselmeye devam ederse bundan daha fazlası da olabilir.” şeklinde konuştu. “Bundan daha fazlası” derken kastettiği durum “finans piyasalarındaki potansiyel kaos”.

● ABD konut piyasasıyla ilgili düşüncelerini de paylaşan Gross, “FED faiz oranlarını yükseltmeyi sürdürürse, fiyatı düşen bazı konutlarınızı özkaynağa dönüştürme kabiliyeti ciddi ölçüde sınırlayıcı olacak.” dedi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

●“Bu durum konut piyasası için bir uyarı niteliğinde olacak.” ifadelerini kullanan Gross, 2007-2008 mali krizindeki gibi bir ani çöküş öngörmüyor.

● Annaly Capital Management (NLY) ve AGNC Investment (AGNC) hisselerini satın aldığını ifade eden ünlü yatırımcı, 30 yıl vadeli ipotek ve 10 yıl vadeli hazine tahvilleri arasındaki marjın daralması halinde bu şirketlerin hisselerinin değerleneceğini vurguladı.

Bill Gross Resesyona Rağmen Annaly Capital ve AGNC Hisseleri Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha