Borsa Haberleri

Bill Gates: Yapay Zeka ile Amazon, Microsoft ve Apple’da Dengeler Değişecek! #Röportaj

February 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bill Gates: Yapay Zeka ile Amazon, Microsoft ve Apple’da Dengeler Değişecek! #Röportaj

Norveç Ulusal Varlık Fonu CEO’su Nicolai Tangen’in Bill Gates ile yaptığı son röportaj podcast’i dün yayınlandı.

● Gates yapay zeka konusunda şu ifadeleri kullandı (anlaşılabilirlik adına küçük düzenlemeler yapıldı):

● “Yapay zeka, hayatım boyunca üzerine kafa yorduğum ve ne denli zor olduğunu ve üstesinden nasıl geleceğimizi merak ettiğim tek şey. Geçen yıla kadar, bu yöndeki gelişmelerin beklediğimden biraz daha yavaş ilerlediğini söyleyebilirim. Ancak günümüzde bu ölçüde hızlandığımızı görmek beni gerçekten şaşırtıyor. Yapay zekanın içinde bulunduğumuz on yılın en büyük gelişmesi olacağını söyleyebilirim.”

● “Bir kazanan olacağından emin değilim. Arama kârı pastasının hepsini elinde bulunduran Google (GOOG)’ın arama kârı düşecek. Microsoft (MSFT) bu konuda son derece hızlı hareket edebildiği için Google’ın pastadaki payı küçülebilir.”

● “Önünde sonunda, tüm iletişiminizi anlayan ve ne okuduğunuzu idrak ederek size yardımcı olabilecek ve tavsiyelerde bulunabilecek bireysel bir asistan geliştireceğiz. Bir bakıma; doğrudan Amazon’a, doğrudan Siri’ye veya Outlook’a gitmenin yerini bireysel asistan alacak. Google’ın arama motoru, Amazon (AMZN)’un alışveriş platformu, Microsoft (MSFT)’un üretkenliği, Apple (AAPL)’ın ise bir Apple cihazında her şeyi var. Ancak böyle bir bireysel asistanınız olduğunda, ‘Yeter! Bu yoğunlukta alışveriş ve planlama yapmama, belge yazmama ve cihazlarımda çalışmama yardımcı olabilecek tek bir bireysel asistana ihtiyacım var!’ demiş olursunuz.”

Bill Gates: Yapay Zeka ile Amazon, Microsoft ve Apple'da Dengeler Değişecek! #Röportaj

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Podcast – In Good Company (Spotify)