Borsa Haberleri

Bill Gates, Tesla’ya Karşı 1 Milyar Dolar mı Yatırdı?

Mayıs 30, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Bill Gates, Tesla’ya Karşı 1 Milyar Dolar mı Yatırdı?

Elon Musk, Cuma günü attığı bir dizi tweet’te Bill Gates’in Tesla (TSLA)’ya karşı 1,5 ile 2 milyar dolar arasında açığa satış pozisyonu olduğunu belirtti. 

  • Açığa satış nedir? Açık pozisyon, yatırımcıların düşmekte olan bir finansal varlıktan kâr etmek üzere başvurdukları bir alım-satım stratejisidir. “Short position” olarak da bilinen açık pozisyonda önce yüksek fiyattaki varlıklar ödünç alınır. Ardından fiyat düştüğünde bu varlıklar gerçekten satın alınıp aracıya iade edilir.

Musk, pozisyonun 500 milyon dolar olduğunu ve Tesla’nın hisse değerlerindeki yükselişten sonra kısa pozisyonların büyüdüğünü de attığı tweet dizisinde vurguladı.

Musk geçen yıl, Bill Gates yatırımları hakkında konuşmaktan kaçındığını belirterek bu konu özelinde herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Ayrıca Musk, Twitter (TWTR)’da “Politikacılara mı yoksa milyarderlere mi daha az güveniyorsunuz?” sorusunu içeren anketinin cevaplarını da kullanıcılarıyla paylaştı: Oy verenlerin 75%’ten fazlası politikacılara daha az güvendiklerini belirtti.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti