Borsa Haberleri

Bill Ackman, Pershing Square’i Halka Açmayı Planlıyor

May 31, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Bill Ackman, Pershing Square’i Halka Açmayı Planlıyor

Wall Street Journal’ın haberine göre Bill Ackman, Pershing Square yatırım şirketini önümüzdeki yıl içinde halka açmayı planlıyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere atıfta bulunan WSJ, Ackman’ın halka açılmadan önce şirketteki bir hissesini yatırımcılara sattığını söyledi. WSJ, bu hamlenin Pershing Square’e yaklaşık 10,5 milyar dolar değer biçmesi beklenen bir finansman turunun parçası olduğunu da sözlerine ekledi. Kaynaklara göre hisse satışının önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

Nisan ayı sonunda Pershing Square’in yaklaşık 16,3 milyar dolar net varlık yönettiğini kaydeden WSJ, şirketin yatırımcılara değerlemenin haklı olduğunu çünkü varlıklarından milyarlarca dolar daha getirmeyi planladığını söylediğini ekledi.

📝 Birinci çeyrek itibariyle portföyünde Alphabet (GOOGL), Chipotle Mexican Grill (CMG), Restaurant Brands (QSR) ve Hilton Hotels (HLT) gibi hisselerin olduğu Bill Ackman’ın hedge fonundaki yatırımlarını burada daha detaylı inceleyebilirsin. 

Bill Ackman, Pershing Square’i Halka Açmayı Planlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing