Borsa Haberleri

Bill Ackman 4. Çeyrekte Pozisyonlarını Azalttı

Şubat 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bill Ackman 4. Çeyrekte Pozisyonlarını Azalttı

Yatırım yaklaşımı sebebiyle aktivist bir yatırımcı olarak anılan Bill Ackman’ın Pershing Square hedge fonu, dördüncü çeyrekte pozisyonlarını azaltmakla yetindi. 

Pershing Square’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu 13F belgelerine göre milyarder hedge fon yöneticisi, 31 Aralık 2023’te sona eren üç aylık dönemde portföyüne yeni isimler eklemek yerine mevcut pozisyonlarında değişikliklere gitti. 

Fonun portföyündeki diğer değişikliklere bakmadan önce Perishing’in portföyünde en büyük paya sahip hisseleri aşağıda inceleyebilirsin:

  • Restauran Brands (QSR)
  • Howard Hughes Holdings (HHH)
  • Canadian Pacific (CP
  • Alphabet C Sınıfı (GOOG)
  • Hilton Hotels (HLT)
  • Alphabet A Sınıfı (GOOGL)
  • Lowe’s (LOW)
  • Chipotle Mexican Grill (CMG)

Dördüncü çeyrekte Ackman’ın pozisyonunu artırdığı tek şirket Howard Hughes oldu. Üçüncü çeyrekte toplam 16,8 milyon Howard Hughes hissesine sahip olan fon, dördüncü çeyrekte bu şirketteki pozisyonunu 12% artışla 18,8 milyona taşıdı. 

Öte yandan Ackman, ev geliştirme perakendecisi Lowe’s’teki pozisyonunu 82% azaltarak çeyrek sonunda şirketin portföydeki değerini 1,4 milyon dolardan 277 milyon dolara düşürdü. Böylece Ackman’ın Kuzey Carolina merkezli şirkette sahip olduğu hisse sayısı 1,2 milyona indi. 

Ackman Lowe’s’un yanı sıra portföyündeki Hilton ve Chipotle pozisyonlarını da sırasıyla 11% ve 13% azalttı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: SEC, 13F Info

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti