Borsa Haberleri

Bill Ackman 1. Çeyrekte Perakendeden Çekildi

May 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bill Ackman 1. Çeyrekte Perakendeden Çekildi

Yatırım yaklaşımı sebebiyle aktivist bir yatırımcı olarak anılan Bill Ackman’ın Pershing Square hedge fonu, yılın ilk çeyreğinde perakende isimlerdeki pozisyonunu azalttı.

Pershing Square’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu 13F belgelerine göre milyarder hedge fon yöneticisi, 31 Mart’ta sona eren üç aylık dönemde portföyüne yeni isimler eklemek yerine mevcut pozisyonlarında değişikliklere gitti. 

Fonun portföyündeki diğer değişikliklere bakmadan önce Perishing’in portföyünde en büyük paya sahip hisseleri aşağıda inceleyebilirsin:

  • Restaurant Brands (QSR)
  • Howard Hughes Holdings (HHH)
  • Canadian Pacific (CP
  • Alphabet C Sınıfı (GOOG)
  • Hilton Hotels (HLT)
  • Alphabet A Sınıfı (GOOGL)
  • Chipotle Mexican Grill (CMG)

İlk çeyrekte Ackman’ın pozisyonunu azalttığı tek şirket Chipotle oldu. Geçen yılın son çeyreğinde toplam 824 bin 998 adet Chipotle hissesine sahip olan fon, ilk bu şirketteki pozisyonunu 10% düşüşle 743 bin 984’e indirdi.

Öte yandan Ackman, ev geliştirme perakendecisi Lowe’s’teki (LOW) pozisyonunu tamamen sonlandırdı. Geçen yılın son üç ayında 277 bin 189 dolar değerinde toplam 1,2 milyon adet Lowe’s hissesine sahip olan fon, ilk çeyrekte bu varlığını tamamen elden çıkardı. 

Bill Ackman 1. Çeyrekte Perakendeden Çekildi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: 13F Info