Borsa Haberleri

Bilanço Sonrası Google Düşüşte: Reklam Gelirlerinde Düşüş

February 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Bilanço Sonrası Google Düşüşte: Reklam Gelirlerinde Düşüş

Reklam gelirleri bir önceki yıla kıyasla azaldığı için 4. çeyrek kazanç ve satış raporları beklentilerin altında gelen Alphabet (GOOG) hisseleri perşembe günü kapanış sonrası işlemlerde 5% düşüş kaydetti.

● Alphabet (GOOG), 76,05 milyar dolar gelir üzerinden (Beklenti: 76 milyar dolar, Bir Yıl Önceki: 75,3 milyar dolar) hisse başına 1,05 dolar kâr (Beklenti: 1,20 dolar, Bir Yıl Önceki: 1,53 dolar) açıkladı.

● Alphabet (GOOG)’in en büyük gelir kalemini oluşturan ve bir önceki yıl 61,2 milyar dolar seviyesinde gerçekleşen reklamcılık geliri 59 milyar dolara düştü. 2021 dördüncü çeyreğinde 43,3 milyar dolar olan Google Search geliri 42,6 milyar dolara düşerken, YouTube reklam satışları bir önceki yıla göre 8,63 milyar dolardan 7,96 milyar dolara geriledi.

● “Yapay zeka bir dönüm noktasına geldiğinden, derin bilgisayar bilimlerine yaptığımız uzun vadeli yatırımlar, bizi son derece iyi bir konuma getirdi” diyen Alphabet (GOOG) CEO’su Sundar Pichai, şirketin yoğunlaştığı görülen alanlara vurgu yaptı.

Bilanço Sonrası Google Düşüşte: Reklam Gelirlerinde Düşüş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha