Borsa Haberleri

Bilanço Özeti: CrowdStrike Hisseleri 19% Düşüşte

November 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Bilanço Özeti: CrowdStrike Hisseleri 19% Düşüşte

CrowdStrike Holdings (CRWD) hisseleri, tehdit algılama teknolojisi şirketinin Wall Street beklentilerinin altında kalan bir dördüncü çeyrek satış öngörüsünde bulunmasının ardından salı günü kapanış sonrası işlemlerde 19%’a kadar düştü.

● Dördüncü çeyrek gelirinin 619,1 milyon dolar ile 628,2 milyon dolar aralığında olmasını beklediğini açıklayan CrowdStrike (CRWD) için analistlerin daha önceki satış öngörüsü 634,2 milyon dolar seviyesindeydi.

● Gelir görünümü analist tahminlerinin altında kalırken bir defaya mahsus kalemler hariç olmak üzere hisse başına 42 ila 45 sent arasındaki kazanç öngörüsü hisse başına 34 sentlik tahminleri aşıyor.

● CrowdStrike (CRWD), bir defaya mahsus kalemler hariç olmak üzere 580,9 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 40 sentlik bir üçüncü çeyrek kârı açıkladı. Analistlerin kâr tahmini ise 575 milyon dolarlık satış ve hisse başına 32 sent seviyesinde kalıyordu.

● 1.460 yeni abone kazanılarak toplam abone sayısının 21.146’ya ulaşması çeyrek sonuçları arasında öne çıkan verilerden biri.

● Wall Street analistleri CrowdStrike (CRWD) hisseleri için “GÜÇLÜ AL” konsensüs notu veriyor.

Bilanço Özeti: CrowdStrike Hisseleri 19% Düşüşte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha