Apple Haberleri

Bilanço öncesi “iPhone talebi güçlü” – Credit Suisse

Nisan 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Bilanço öncesi “iPhone talebi güçlü” – Credit Suisse

Gelecek haftalarda bilanço açıklaması beklenen Apple (AAPL) için Credit Suisse boğa (artış beklentisi) pozisyonu alıyor. 

Credit Suisse, ikinci çeyrekte Apple’ın gelir beklentisini 92,19 milyar dolardan 93,27 milyar dolara yükseltti ve bu dönemde iPhone talebinin “güçlü” olduğunu belirtti. 

Apple’ın temettülerini ve hisse geri satın alımlarını artırmasını bekleyen Zürih merkezli banka, Apple’ın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 184 dolardan 188 dolara yükseltti. 

Credit Suisse analisti Shannon Cross, pandemi kısıtlamalarının hafiflediği Çin’de talebin artacağını bekliyor. Cross, “Gelir beklentimiz, Çin’de talebin iyileşmeye başlamasına dayanıyor.” yorumunu yapıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC