Borsa Haberleri

Beyond Meat, Kazanç Beklentilerini Düşürdü

October 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Beyond Meat, Kazanç Beklentilerini Düşürdü

● Cuma günü bir açıklama yapan Beyond Meat, tüketicilerin artan fiyatlarla baş edebilmek için daha ucuz alternatiflere yönelmesi nedeniyle bitki bazlı ete olan talebin azalması üzerine yıllık kazanç tahminini ikinci kez düşürdüğünü ifade etti. Bunun yanı sıra işten çıkarmalar olacağını ve yönetici pozisyonundaki bazı çalışanların işten ayrıldığını duyurdu.

● Bitki bazlı et üreticisi, bu yıl 200 işçiyi işten çıkartmayı planladığını ve bir yıldan uzun süredir görevde olan finans şefi Philip Hardin’in ay sonunda işten ayrılacağını belirtti. Hardin’in yerine Yönetim Kurulu Başkanı Lubi Kutua geçecek.

● Beyond Meat, yaşanan bir tartışma sırasında karşısındaki kişinin burnunu ısırdığı iddiasıyla tutuklanması üzerine haftalar önce görevden uzaklaştırılan operasyon şefi Doug Ramsey’nin de şirketten ayrıldığını duyurmuştu.

●     Şirketin, Tyson Foods (TSN) ve Kellogg (K) gibi geleneksel isimler arasında rekabetin yükseleceğine ve yeni isimlerin büyük indirimlerle bitki bazlı et sektöründen pay almaya çalışacağına ilişkin sinyalleri üzerine ise hisseleri 3,6% oranında düşüş gösterdi.

● Yılın tamamına yönelik tahminini ilk olarak ağustos ayında düşürmek zorunda kalan şirket, mevcut durumda yıllık kazancın 400 milyon dolar ile 425 milyon dolar arasında olmasını beklediklerini dile getirdi. Daha önceki beklenti 470 milyon dolar ile 520 milyon dolar arasındaydı.

Beyond Meat, Kazanç Beklentilerini Düşürdü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı