Borsa Haberleri

Beyond Meat Bilanço Özeti: Zarar Öngörüsünü Artırdı

November 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Beyond Meat Bilanço Özeti: Zarar Öngörüsünü Artırdı

Beyond Meat (BYND), artan navlun ve ham madde maliyetlerinin kâr marjını etkilemesi üzerine, çarşamba günü beklenenin üzerinde bir çeyrek dönem zararı açıkladı. Bitki bazlı et üreticisi, ürünlerine yönelik talebin daha da azalmasını beklediklerini ifade etti.

Beyond Meat’in çeyrek dönem gelir tahminlerini de tutturamaması, şirket hisselerinin kapanış sonrası piyasada 1% değer kaybetmesine neden oldu.

● Son zamanların en yüksek enflasyonundan etkilenen tüketiciler, daha pahalı olan bitki bazlı et ürünleri gibi zorunlu olmayan ürünlere harcama yapmak yerine bütçe dostu hayvan etini tercih ediyor.

● Şirket CEO’su Ethan Brown mali raporda, “Temel ürünlerimizden biri ile hayvansal protein eşdeğeri arasındaki fiyat farkını hızla kapatacak bir fiyat düşürme uygulamasını test etme aşamasındayız.” ifadelerini kullandı.

●    Beyond Meat, özellikle donmuş ürün alt segmentinde talebin azalması üzerine ekim ayında yıllık gelir tahminini ikinci kez düşürmüştü. Şirket ayrıca, yaklaşık 39 milyon dolar tasarruf sağlamak üzere 200 kişiyi daha işten çıkarmıştı.

● CFRA Research Analisti Arun Sundaram konuya ilişkin olarak, “Beyond için yakın zamanda gelir artışı söz konusu olacak gibi görünmüyor.” dedi.

Beyond Meat Bilanço Özeti: Zarar Öngörüsünü Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters