Borsa Haberleri

Beyaz Eşya Satışları Mart Ayında Arttı

April 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Beyaz Eşya Satışları Mart Ayında Arttı

Türk Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) verilerine göre beyaz eşya satışları mart ayında yıllık bazda iç satışlarda 24% arttı.

Aynı dönemde üretim 3 milyon adet ile geçen yılın mart ayına göre 2% oranında azalırken, ihracattaki düşüş trendi de bu ay 11% seviyesiyle devam etti.

2024’ün ilk çeyreğinde yurt içindeki satışlar yıllık olarak 28% artış kaydetti. Diğer yandan ihracat bu dönemde 5% geriledi. İlk çeyrekte altı ana üründe ihracat ve iç satışlardan oluşan toplam satışlar yaklaşık 8,3 milyon adet olarak kaydedildi. Üretim miktarı da bu dönemde 1% arttı.

BIST 100 Endeksinde beyaz eşya alanında faaliyet gösteren şirketler şöyle

  • Arçelik (ARCLK)
  • Vestel Beyaz Eşya (VESBE)
  • Vestel Elektronik (VESTL)

Beyaz Eşya Satışları Mart Ayında Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT