Borsa Yorumları

Bernstein’in Seçtiği Ucuz ve Kaliteli Hisseler

February 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bernstein’in Seçtiği Ucuz ve Kaliteli Hisseler

Bernstein “makul fiyattan” işlem görmekte olan kaliteli hisseleri seçti. Kurum bunu yaparken, kendi kaliteli hisseler portföyünün ilk 20%’lik dilimine giren isimleri belirledi ve bunlardan değerleme bazında üst iki beşte birlik dilime girenleri hariç tuttu.

Teknoloji devi Microsoft (MSFT) Bernstein’in ucuz ve yükselme potansiyeli olan kaliteli hisseler listesinde ilk sıraya yerleşen isim oldu.

Microsoft, 26,67’lik bir ileriye dönük F/K oranına sahip. İleriye dönük F/K oranı, hissenin cari fiyatının gelecek 12 ay için öngörülen hisse başına kâr rakamına bölünmesiyle elde ediliyor.

Şirket geçen hafta, yeni geliştirdiği yapay zeka destekli Bing arama motorunun lansmanını gerçekleştirmiş ve PC piyasasındaki güçlüklere rağmen yatırımcılarda heyecan uyandırmıştı.

Listeye giren bir diğer teknoloji ismi de, yılın başından bu yana yaklaşık 49% değer kazanan Meta Platforms (META). Şirket, kasım ayından bu yana tasarruf tedbirleri kapsamında bir kaç tur işten çıkarma operasyonu yaptı ve bu tedbirler yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı. Hisse için Bernstein analisti tarafından belirlenen not “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesinde ve kurumun en kaliteli isimler listesinin onda birlik diliminin hemen altında yer alıyor.

Hisseleri 10,5%’lik bir yükseliş yakalayan ödeme ağı operatörü Visa (V) 2023’e güçlü bir başlangıç yaptı. Visa, 27,3 ile listedeki isimler arasında en yüksek ileriye dönük F/K oranına sahip olan hisse. Aynı zamanda kurumun en kaliteli hisseler listesinin onda birlik diliminde yer alıyor ve kurum tarafından “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla tavsiye ediliyor. Şirketin dördüncü çeyrek bilançosu ve geliri analist beklentilerini aştı.

UnitedHealth (UNH) de en kaliteli isimlerin onda birlik bölümünde yer aldı. Hisse Bernstein tarafından “SEKTÖR SEVİYESİ PERFORMANS” notu ile tavsiye ediliyor ve 19,4’lük bir ileriye dönük F/K ile işlem görüyor. Geçtiğimiz 12 ay boyunca 3,2% değer kazanan UnitedHealth hisseleri 2023’te yaklaşık 7%’lik bir düşüş yaşadı.

Bernstein’in listesine giren diğer isimler Danaher (DHR), Adobe (ADBE), Pioneer Natural Resources (PXD), Applied Materials (AMAT) ve Elevance Health (ELV).

Bernstein’in Seçtiği Ucuz ve Kaliteli Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC