Borsa Haberleri

Bernstein, Pepsi Hisseleri İçin Fikrini Değiştirdi ve Not Yükseltti!

March 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bernstein, Pepsi Hisseleri İçin Fikrini Değiştirdi ve Not Yükseltti!

PepsiCo (PEP) için olumsuz görüşünü değiştiren Bernstein, hissenin “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” seviyesine yükseltti.

Analist Callum Elliott, “Kısacası bizim tezimiz, Pepsi içeceklerindeki sorunların yeterince fiyatlanmadığı ve süreceği; bunun da, PEP’in genel olarak hayal kırıklığı oluşturacağına yönelikti.” ifadelerini kullandı.

● Elliott, şirketin defansif bir karaktere bürünmesi durumunda, PepsiCo (PEP)’nun içecek segmentine ait rekabet verilerinin hem ABD’de hem de uluslararası pazarlarda hâlâ çok kötü göründüğünün ve PEP’in sürekli pazar payı kaybettiğinin ileri sürülebileceğini kaydetti. Kâr marjlarının, yönetimin belirlediği 15-17 hedefinden çok uzak olduğunu da sözlerine ekledi.

● Ancak bu kategoride fiyatların yönlendirdiği güçlü büyüme, “düşüş eğilimi öngören” kurumu ofsayta düşürdü. PepsiCo (PEP)’nun pandemi süresince ABD’nin ana akım temel tüketim maddeleri sektöründe en güçlü organik büyümeyi kaydettiği belirtildi.

● Gatorade hisse performansı için 2023’teki G2DSD değişimi, kamyon kullanım oranlarına katkıda bulunan Celsius büyümesinin devam etmesi, süregelen inovasyon çalışmaları ve Frito-Lay satış-pazarlama olanaklarının iyileştirilmesi, PEP ile ilgili öne çıkarılan diğer olumlu faktörler arasında.

Bernstein, Pepsi Hisseleri İçin Fikrini Değiştirdi ve Not Yükseltti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha