Borsa Yorumları

Bernstein: AI’ın Lideri Nvidia ama İkinci Sırada Güçlü Bir İsim Var

Bernstein: AI’ın Lideri Nvidia ama İkinci Sırada Güçlü Bir İsim Var
Google News Icon Takip Et

Yılbaşından bu yana 190%’ın üzerinde yükselen Nvidia (NVDA) yapay zekâ denince hala bir numaralı şirket konumunda ama Bernstein’e göre çip liderinin bir altındaki isim de güçlü bir oyuncu. 

🤖 Nvidia’nın yapay zekâ lideri olmasının birden fazla nedeni var. Bernstein analisti Stacy Rasgon’a göre, şirketin veri merkezlerine yönelik güçlü görünümü ve yazılım ve bulut gibi alanlardaki atılımları da Nvidia için iyimser olmayı haklı çıkaran faktörler arasında. 

Eğer yapay zekâya yatırım yapmak istiyorsanız, Nvidia hala en iyi seçenek.” diyen Rasgon, aynı zamanda yılbaşından bu yana 55% değer kazanan Broadcom’u (AVGO) da gözüne kestirmiş.

Analist, AVGO’nun yarı iletken gelirini 2024’te 25%’e çıkarması beklenen uygulamaya özel entegre devreler segmentiyle gerçek bir AI hikayesine sahip olduğunu belirtiyor:

Broadcom güçlü ürün döngüleri, daha avantajlı coğrafi karışım ve daha iyi müşteri ve kanal yönetimi sayesinde kendi ayakları üzerinde durmaya ve temellerde belirgin bir şekilde daha iyi performans göstermeye devam ediyor.

Rasgon ayrıca, VMWare (VMW) ile yapılacak bir anlaşmanın Broadcom için daha da yukarı yönlü etki yaratabileceğine inanıyor. 

Broadcom ve Nvidia için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruyan Rasgon, NVDA için 475 dolar, Broadcom için de 875 dolar 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC