Berkshire Hathaway

Berkshire, Occidental Güvenini Tazeledi

Aralık 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Berkshire, Occidental Güvenini Tazeledi

Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i (BRK.A) toplam 5,2 milyon Occidental Petroleum (OXY) hissesi daha satın alarak petrol şirketindeki toplam pozistonunu 28%’e taşıdı. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan belgelere göre Berkshire, 19-21 Aralık aralığında yaklaşık 312,1 milyon dolarlık Occidental hissesi daha satın aldı. 

Occidental, Buffett’ın hâlihazırda beğendiği hisselerden biri. Berkshire, geçtiğimiz hafta Occidental’ın 12 milyar dolarlık bir anlaşmayla CrownRock’ı satın alacağı açıklamasını ardından, portföyündeki OXY pozisyonuna 588,7 milyon dolar değerinde 10,5 milyon hissesi daha eklemişti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti