Berkshire Hathaway

Berkshire Hisse Geri Alımlarını Artırıyor

Mart 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Berkshire Hisse Geri Alımlarını Artırıyor

Berkshire Hathaway (BRK.A), Yönetim Kurulu Başkanı Warren Buffett’ın değerinin altında olduğunu ve fazla nakdi harcamak için iyi bir yer olduğunu düşündüğü kendi hisselerini geri satın alma hızını arttırdı.

Holding yaptığı bir başvuruda, bu yıl 6 Mart’a kadar 3.808 adet A Sınıfı hisseye eşdeğer geri alım yaptığını ve bu işlemler için geri alımların tarihlerine bağlı olarak yaklaşık 2,2 milyar ile 2,4 milyar dolar harcadığını söyledi.

Geri alımların yaklaşık dörtte üçü 12 Şubat’tan sonra gerçekleşirken, Berkshire geçen yılın dördüncü çeyreğinde 2,2 milyar dolar, 2023’ün tamamında ise 9,2 milyar dolar tutarında kendi hissesini geri satın aldı. Geri alımların en yoğun olduğu yıl, toplam 27 milyar dolar ile 2021’di.

Söz konusu geri alımlar, Omaha Kâhini Buffett’ın holdingin yıl sonunda toplam 167,6 milyar dolar olan nakit ve eşdeğer varlıklarının bir kısmını kullanmasına yardımcı oluyor.

Berkshire, 30 milyar dolarlık nakit rezervini koruyacağını ve “finansal güç ve yedek likiditenin, her zaman büyük önem taşıyacağını” söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters