Borsa Haberleri

Berkshire Hathaway’de İşler Yolunda!

September 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Berkshire Hathaway’de İşler Yolunda!

Warren Buffett CEO’su olduğu Berkshire Hathaway (BRK.A, BRK.B) hisseleri, son zamanlardaki düşüşlerinin ardından sonra cazip hâle gelen fiyatıyla Edward Jones analistlerinin favorileri arasına girdi. 

  • Finansal hizmetler firmasının analistlerinden James Shanahan, çarşamba günü Berkshire’ın notunu “TUT” yerine “AL” olarak değiştirdi. 
  • Tüm bu gelişmeler, faiz artırımları ve ekonomiyle ilgili endişelere bağlı olarak Berkshire hisselerinde gerçekleşen 6%’lık düşüşün ardından geldi. Holding’in hisseleri (BRK.A), bu yıl mart ayında ulaştığı en yüksek seviyesinden bu yana 22% geriledi. 

Berkshire, İkinci Çeyrekte Yüksek Faaliyet Kârı Elde Etti

Berkshire, büyümesinin yavaşlayacağına dair endişelere rağmen ikinci çeyrekte faaliyet kârını geçen yılın aynı dönemine göre 38% yükseltmeyi başardı. 

  • Omaha’nın Kâhini, Chevron (CVX) ve Occidental Petroleum (OXY) alımlarıyla bu yıl enerji alanındaki ağırlığını artırdı. 
  • Warren Buffett’ın holdingi, demir yollarından aküye, sigortadan perakendeye kadar uzanan bir çok şirkete yaptığı yatırımlarından oluşuyor. 
  • Ek olarak Berkshire, 300 milyar doların üzerinde bir sermaye portföyünü de yönetiyor. 

James Shanahan, Berkshire’ın Uzun Vadeli Yatırım Fırsatı Sunduğunu Söyledi!

Edward Jones analisti James Shanahan, Berkshire Hathaway (BRK.A, BRK.B) hisselerine dair pozitif yorumlarda bulundu. 

  • Analist konuya ilişkin “Çeşitli şirketlerden ve yatırımlardan beslenen Berkshire hisselerindeki düşüşler, uzun vadeli yatırımcılar için cazip bir giriş noktası sundu.” dedi. 
  • Ayrıca analist, hissenin notunu yükseltti ve Berkshire Hathaway’i Edward Jones’un Wall Street’teki favorilerinin yer aldığı “ABD Hisseleri Odak Listesi”ne ekledi.

Berkshire Hathaway’de İşler Yolunda!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı