Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway, Dominion’ın Cove Point’teki 50% Hissesini Satın Alacak

Temmuz 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Berkshire Hathaway, Dominion’ın Cove Point’teki 50% Hissesini Satın Alacak

Yatırım gurusu Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i (BRKA) Dominion Energy’nin (D) Cove Point LNG’deki hisselerinin 50%’sini satın alacağını açıkladı. 

Hâlihazırda Cove Point LNG’de 25% pay sahibi olan Berkshire, 3,3 milyar dolar değerindeki anlaşmayla birlikte toplamda hisselerin 75%’ine sahip olacak. Hisselerin 25%’ini de Brookfield Infrastructure Partners (BIP) tutmaya devam edecek. 

Bu anlaşma, Berkshire’a ABD’de faaliyet gösteren ve sıvı doğalgaz ihraç edebilecek yedi tesisten birinin kontrolünü verecek. 

Dominion, Cove Point’teki kontrol gücü olmayan payı tarafından teminat altına alınan mevcut 2,3 milyar dolarlık vadeli kredi de dahil olmak üzere, vergi sonrası toplam 3,3 milyar dolarlık elde edeceği geliri, borçlarını geri ödemek için kullanacağını belirtti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha