Borsa Haberleri

Berkshire Hathaway, Bir Kez Daha Occidental Hissesi Aldı

May 31, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Berkshire Hathaway, Bir Kez Daha Occidental Hissesi Aldı

Omaha kâhini Warren Buffet’ın Berkshire Hathaway’i (BRKA), halihazırda portföyünde yer alan Occidental Petroleum’dan (OXY) bir kez daha hisse aldı. 

Berkshire, 25-30 Mayıs aralığında yaklaşık 4,66 milyon Occidental hissesi için 273 milyon dolar ödedi. Böylece Berkshire’ın portföyündeki Occidental hisse sayısı 222 milyona yaklaştı. 

Buffett, Berkshire’ın geçen haftalarda düzenlenen yıllık hissedar toplantısında Occidental’ı ve CEO’su Vicki Hollub’u övgülere boğmuş ancak şirketin tam kontrolünü almakla ilgilenmediğini söylemişti. 

Berkshire Hathaway, Bir Kez Daha Occidental Hissesi Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha