Borsa Haberleri

Berkshire Hathaway Bilanço Özeti: Faaliyet Kârı 20% Arttı

November 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Berkshire Hathaway Bilanço Özeti: Faaliyet Kârı 20% Arttı

Berkshire Hathaway (BRK.B), artan gerileme endişelerine rağmen pazar günü üçüncü çeyrek faaliyet kârında artış kaydettiklerini açıkladı. Warren Buffet, hisse geri alımlarını aynı hızla sürdürdü.

Berkshire’ın faaliyet kazancı üçüncü çeyrekte toplam 7,76 milyar dolara ulaştı. Bu rakam, bir önceki yılın aynı dönemine göre 20%’lik bir artış anlamına geliyor.

● Hisse geri alımları için 1,05 milyar dolar harcayarak, dokuz aylık dönem toplamını 5,25 milyar dolara çıkardı.

● Öte yandan, Omaha merkezli şirket, üçüncü çeyrekte yaşanan piyasa çalkantıları nedeniyle 10,1 milyar dolar yatırım zararı olduğunu açıkladı.

● Buffett’ın sahibi olduğu holdingin hisseleri bu yıl, S&P 500 hisselerindeki 20% düşüşe kıyasla A Sınıfı hisselerin yaklaşık 4% düştüğü genel piyasada sektör üstü performans gösterdi. Hisse değeri üçüncü çeyrekte 0,6% düştü.

Berkshire’ın petrol devindeki pay oranının 20,8%’e ulaşmasıyla birlikte, Buffett üçüncü çeyrekte Occidental Petroleum (OXY) hisselerini düşük fiyattan satın almaya devam etti. Berkshire, ağustos ayında şirketin 50%’sini satın alma konusunda düzenleyici kurum onayı almıştı. Bu gelişme, Houston merkezli Occidental şirketinin tamamının satın alınacağına dair spekülasyonları beraberinde getirdi.

● Holding, eylül ayı sonunda yaklaşık 109 milyar dolarlık bir nakdi kazanç elde etti. Bu rakam, haziran sonu itibarıyla toplam 105,4 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Berkshire Hathaway Bilanço Özeti: Faaliyet Kârı 20% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC