Borsa Haberleri

Berkshire, BYD Satmaya Devam Ediyor: Elon Musk’la Yarışmak İstemiyoruz

May 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Berkshire, BYD Satmaya Devam Ediyor: Elon Musk’la Yarışmak İstemiyoruz

Berkshire Hathaway, bir yıldan az bir süre içinde 11. kez Çinli elektrikli otomobil üreticisi BYD (BYDDY) hissesi sattı. 

Söz konusu satış, Berkshire Hathaway’in geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen yıllık toplantısında milyarder yatırımcılar Warren Buffett ve Charlie Munger’in Elon Musk’la yarışmak istemedikleri yorumlarının ardından geldi. 

Buffett’ın “Elon’la birçok konuda yarışmak istemiyoruz.” yorumunun ardından Munger, “Bu kadar başarısızlık istemeyiz.” dedi. 

Berkshire, toplamda 2 milyon BYD hissesi sattı ve şu an Tesla’nın (TSLA) en büyük rakiplerinden BYD’de 10%’luk bir hissesi var. Berkshire’ın mevcut BYD hisselerinin değeri şu an 3 milyar doların üzerinde. 

Berkshire, BYD Satmaya Devam Ediyor: Elon Musk’la Yarışmak İstemiyoruz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Markets Insider